www.orient.net.pl | facebook.com/asfodelium/ - fanpage | Malarstwo cyfrowe - poradnik | Portfolio na "Artstation"

Małgorzata 'Asfodel' Jakubiak - portrety i awatary na zamówienie.

Asfodel - portret

Wykonuję portrety na podstawie zdjęć, techniką malarstwa cyfrowego. Przykłady moich prac można zobaczyć na stronie artstation.com

Aby zamówić, skontaktuj się ze mną,
wysyłając e-mail na adres
poczta@orient.net.pl*
Kontakt telefoniczny - 693 288 748
Kontakt na Facebook

Wyślij mi zdjęcia osoby
której portret chcesz zamówić,
oraz swoje dane (potrzebne do rozliczenia).

*Polityka prywatności

Opcje do wyboru:

Możliwe jest poprawienie lub zmodyfikowanie wyglądu modela (dodanie makijażu, poprawienie cery, gęstsze, lub w innym kolorze włosy itp.), oraz symulacja tradycyjnej techniki malarskiej (akwarela, farba olejna, ołówek).

Istnieje też opcja przerobienia modela na postać z książki lub gry (za dopłatą), przykład – w tym przypadku potrzebny jest opis postaci, a najlepiej poglądowa ilustracja, jak ona ma wyglądać – np. zrzut ekranu postaci z gry.

Wykonuję także ilustracje przedstawiające zwierzęta.

Cena zależna jest od ilości czasu potrzebnego do wykonania pracy. Wpływa na to ilość portretowanych osób, dodatkowe elementy (dłonie, akcesoria) i poziom szczegółowości.

Jakie zdjęcia wybrać?

Zdjęcia powinny być dobrej jakości i w wysokiej rozdzielczości (ostre, prawidłowo naświetlone, 10 megapikseli lub więcej). Powinno być ich kilka do wyboru.

Jeśli na portrecie ma się znaleźć kilka osób, oświetlenie każdej z nich powinno być podobne. Sfotografowane osoby powinny mieć przyjemny lub neutralny wyraz twarzy. Najlepiej żeby miały zamknięte usta a rysy twarzy nie były zniekształcone zbyt intensywnymi emocjami. Nieodpowiednie zdjęcia mogą być powodem odmowy przyjęcia zamówienia.

Małe, lub zeskanowane z odbitki zdjęcie może posłużyć do wykonania portretu, ale należy się liczyć z mniejszą ilością szczegółów.

Zamawiający musi mieć prawo do wykorzystania zdjęcia.

Realizacja zlecenia

Po złożeniu zamówienia i rozpoczęciu procesu w serwisie useme.eu wykonam szkic, którego zmniejszoną kopię przedstawię do akceptacji. Po naniesieniu ewentualnych poprawek wykonam resztę pracy – kolor, światłocień itd. W przypadku wykonywanie pracy realistycznej zostanie ona ponownie zademonstrowana do akceptacji, przed fazą dopracowania szczegółów.

Praca w pełnej rozdzielczości (A3, 300 dpi, RGB, nieskompresowany .jpg) zostanie dołączona do zamówienia w useme.eu i będzie ją można pobrać po akceptacji i opłaceniu zlecenia. Wykonanie zamówienia może potrwać kilka dni, a termin będzie zależał od mojego aktualnego obłożenia zamówieniami.

Dodaję też wersje 300x300 i 150x150 pikseli, gotowe do użycia jako awatar. Standardowa licencja obejmuje użycie do celów prywatnych i nie zawiera przeniesienia praw autorskich.

Co to jest malarstwo cyfrowe
(digital painting)

Malarstwo cyfrowe to technika polegająca na zastąpieniu tradycyjnych narzędzi programem komputerowym i tabletem graficznym wyposażonym w pióro. Proces malowania odbywa się ręcznie, chociaż zamiast pędzla trzyma się w ręku rysik. Oryginał pracy jest plikiem komputerowym - nie posiada fizycznej postaci. Pracę można oglądać na wyświetlaczu albo wydrukować.

Zastrzeżenia

Nie przyjmuję zamówień na obrazy niezgodne z dobrymi obyczajami, wulgarne, lub propagujące przemoc. Nie przyjmę także zamówień zakładających kopiowanie innych artystów, lub takich, które według mnie nie zaowocują pozytywną jakością artystyczną.

Licencja

Osobie zamawiającej portret udzielam licencji, która pozwala na korzystanie z dzieła w celach prywatnych – może ono zostać wydrukowane lub powielone dowolną ilość razy, ale tylko do prywatnego użytku. W szczególności nie udzielam zgody na odsprzedaż przedmiotów z nadrukowanym dziełem, wykorzystanie w celach marketingowych, czy inne komercyjne zastosowanie.

W przypadku chęci wykorzystania mojej pracy w sposób komercyjny konieczna będzie osobna umowa.